NA HYPOTÉKU JE DOBRÉ SE PŘIPRAVIT

 

Na hypotéku je dobré se připravit

 

Asi jsme poslední dobou všichni tak nějak postřehli, že se podmínky pro získání hypotéky poměrně zpřísnily. A vše nasvědčuje tomu, že tento trend bude i nadále pokračovat. Již žádná banka nedá hypotéku ve výši 100% zástavy nemovitosti (tzv LTV). Nyní jsme maximálně na 90%, ale i to jen v omezeném počtu případů. Většinou tedy dostaneme 80%. Co to pro nás znamená? No samozřejmě to, že oněch 20% musíme vzít buď jinde, nebo je mít v lepším případě vlastní. Jenomže ono při hypotéce 1.000.000,- Kč je to 200.000,-, při 2.000.000,- už je to 400.000,- a tak dále. Takže jak vidno, jedná se o částky pro většinu z nás poměrně vysoké. Proto je velmi dobré takováto rozhodnutí plánovat s předstihem a hlavně vše konzultovat s odborníkem – finančním poradcem.

 

Asi to vypadá, že si trošku přihřívám polívčičku. To samozřejmě ano, ale má to své opodstatnění. Ještě dva roky zpět téměř každý, kdo zašel na pobočku kterékoliv banky, dostal 100% požadované částky a doložil pár potřebných dokladů. Nebylo na tom nic složitého. Dnes je to jinak. Proto je dobré toho finančáka mít. Jednak Vám dokáže alespoň zhruba dopředu spočítat, na co vůbec dosáhnete.

 

To znamená, že Vám dokáže říct:

- že na tuhle vilu můžete rovnou zapomenout, musíte se vejít se svými příjmy zhruba maximálně do 2.500.000,-     Kč.  Jako vodítko myslím velmi dobré

- hlavně přesně zjistí, co která banka nabízí, kde se svými příjmy uspějete a kde ne

- kde vám vezmou smlouvu na dobu určitou a za jakých podmínek

- která je lepší pro OSVČ

- jaká je pro Vás nejvýhodnější kombinace produktů v případě, že oněch 20% vlastních našetřeno nemáte

- kdo uzná do příjmů invalidní důchod, výživné, diety?

atd., atd……

 

Jak a kdy se připravit?

Jednoduchá odpověď – zodpovědně a co nejdříve!

Ale ono to samozřejmě tak jednoduché není. Začneme od toho co nejdříve. Ideální je, pokud můžeme půdu pro budoucí bydlení nachystat již dětem. Protože logické je, že čím dříve začneme, tím je to ve výsledku levnější. Takže ideální pro děti jsou:

  1. Podílové fondy

To je způsob spoření pro menší a nejmenší děti, protože je to záležitost dlouhodobá. Takže pokud plánujete spořit juniorovi 10 a více let, je to velmi dobrý způsob.

  1. Stavební spoření

Jeden z nejvíce rozšířených způsobů spoření a se stále se zpřísňujícími podmínkami hypoték se jeho potřeba stále stupňuje. Jedná se o spoření na kratší dobu, ideálně 6 let. Úrok není většinou kdoví co, ale v kombinaci se státní podporou velmi solidní.

 

  1. Nebo si roky skládáme něco pod matraci, ale příliš nedoporučuji

Ale ne každý má to štěstí, že na jeho budoucnost rodiče takhle myslí. A nebo i myslí, ale jednoduše si to nemůžou dovolit. Nic není ztraceno. Stavební spoření si můžeme založit až když kupujeme nemovitost a zažádat o úvěr (resp. překlenovací úvěr) ihned, i když ještě vlastně nemáme vůbec nic naspořeno. Těmito produkty se nejčastěji dofinancovávají kupované nemovitosti. To znamená, že kupní (v ideálním případě potažmo i odhadní) cena nemovitosti je 2.000.000,- Kč. V bance na úvěr vezmeme 80% (pokud nám nedají 90% - to nemusí být vůbec pravidlo) a zbylých 20% se vezme ze stavebního spoření, nebo z úvěru ze stavebního spoření.

kasička

Tyto kombinace banky umožňují (zatím), tak se hojně využívají. A tady je přesně ten prostor pro naši spolupráci.

Takže  volejte, pište. Vaše potřeby prodiskutujeme, zhodnotíme, případně stavební spoření založíme (bez problémů i na minimální částky).  Vše bude prostě připraveno.

Je dobré předem vědět, do čeho jdeme.

Veškeré potřebné informace o mojí práci a vlastně i o mně samotné včetně kontaků najdete na mých stránkách zde. Vzájemná spollupráce by měla být vždy založena na důvěře. A kdo je dohledatelný a otevřený je přeci jen důvěryhodnější. Tak pište a volejte, těším se

 
TOPlist