Podnikání je těžké vždy, ne jen začátky

Podnikání je těžké vždy, ne jen začátky. Proto Vám

pomůžeme alespoň s financováním

 

Bude stačit jeden naskenovaný dokument k tomu, abychom se mohli podívat na to, jak se dá pomoci. A to už asi stojí za pokus ne? Tak mi raději hned napište! 

 

Každý z nás, kdo se o nějaký druh podnikání někdy alespoň pokusil to jistě

zná. Většina z nás se do toho dobrodružství vrhá ze stejných důvodů. Zřídka kdy

hned z počátku očekáváme milionové zisky. To není  ta hlavní věc, proč jít do

nejistoty (i když taky asi dobrý).

Troufám si odhadnout, že jedním z těch hlavních důvodů je svoboda. Budu si dělat co chci a kdy chci, nebudu dělat na někoho jiného, konečně žádný šéf. No a vidina vlastních zásluh, zvednutého sebevědomí a samozřejmě lepších zisků je taky dobrá.

Takže po důkladné rozvaze dojdeme k tomu, že to zkusíme. Jednou z prvních nejdůležitějších věcí je myšlenka. Potřebuji ten správný obor, co umím, co mně baví, kde je díra na trhu. No a když máme myšlenku, tak se můžeme vrhnout do práce. Nadšením přetékáme. Ale hned po prvních pár týdnech se nám naše trošinku naivní představy začnou rozplývat ve vlnách mnohem krutější reality:

1.

Rozhodně si nedělám co chci a kdy chci. Dělám co je potřeba a kdy je to potřeba, což v reálu znamená že prostě dělám všechno a pořád.

2.

Na volné a svobodomyslné víkendy můžu taky rovnou zapomenout. Už nikdy nejdu "z práce" domů s čistou hlavou, jako když jsem byl zaměstnanec. Hlavními důvody je hlavně to, že jednak neustále nosím v hlavě, co je potřeba udělat (co já musím udělat). Ale hlavně, a to je snad ještě horší, že si veškerou práci musíme obstarat sami. Nikdo nám nic zadarmo nepřidělí, nikdo neřekne co máme dělat, nikdo se nepostará.

3.

Nemám už žádného šéfa - to je fajn. Ale mám nad sebou tolik různých úřadů a kontrolních orgánů až z toho jde hlava kolem. A hlavně, za každou i když neúmyslnou chybu, za každou nevědomost (a je toho tolik, že to jeden fakt nepobere) zaplatím. Většinou dost.

4.

Nedělám na nikoho jiného. Ale někdy, i kdybychom se rozkrájeli, to nakonec nestačí ani na nás samotné. Když se nastřádají všechny položky - nájmy, odvody, poplatky, daně, je toho víc než zvládneme. A naivní představa, že by někdo třeba taky jednou mohl dělat na nás? Asi se shodneme, že jen ti nejodvážnější a nejotrlejší z nás mají zaměstnance

Ale když tohle všechno zvládáme, jsme na sebe pyšní. A je nás takových spousta a vlastně nás to baví a naplňuje. Ostatně proto to všichni děláme. A to nejdůležitější? Svoboda? To je potřeba přiznat, jistý druh svobody to samozřejmě je.

Pak většinou nastává další etapa a tou je rozšiřování a rozvoj. Kdo chce na trhu uspět a hlavně se udržet, nějaký vývoj nevyhnutelně potřebuje. Jenže to sebou samozřejmě nese kromě další práce také investice. No a protože rodinné úspory jsme dávno vyčerpali, nebo v horším případě vlastně žádné nebyly, je čas se porozhlédnout po trhu s podnikatelskými úvěry. A to je přesně  parketa moje a mých kolegů - finančních poradců.

Asi si matně všichni vzpomínáme, že vývoj trhu s podnikatelskými úvěry prošel od devadesátých let několika fázemi:

1. Z počátku dostali i velmi vysoké úvěry téměř všichni. A to bez valných záruk, bez velkých čísel v daňovém přiznání. Téměř cokoliv dostali i různí pseudopodnikatelé a kolikrát snad ani nikdo nečekal, že bude někdo splácet.

2. Na to pak nevyhnutelně navazovala etapa "nikomu nic". Takže hlavně menší firmy a jednotlivci nedosáhli na úvěr téměř nikdy a časem to prostě vzdali. Do banky pak už raději nikdo ani nešel,  protože to bylo zbytečné.

3. Teď jsme myslím ve fázi tři, která je dle mého názoru rozhodně tou lepší. Jsou pevně nastavená pravidla, ale zároveň šance pro slušné a spolehlivé podnikatele jsou velmi vysoké. A to dokonce i v začátcích nebo v případech, které se zdají být na první pohled neprůchodné. Hodně případů se posuzuje přísně individuálně. A to je opět práce pro finančního poradce.

A to je pravá chvíle mi zavolat.

Ať už máte jen dotaz, nějakou úvahu nebo konkrétní požadavek. Bližší informace o mně také zjistíte na mých webových stránkách. Přece jen člověk o kterém něco víte, který je snadno dohledatelný a o kterém najdu i nějaké recenze, je jistě také pro klienta mnohem důvěryhodnější. Alespoň já to tak mám. A důvěra je v našem oboru více než důležitá.

Stačí jeden telefon na číslo 774427288 

nebo mail na adresu lenka.kolarikova@hypodum.cz 

Co nejdříve se s Vámi spojím a pokusíme se Vaše požadavky naplnit a plány zrealizovat.

Budu se těšit na jakoukoliv naši budoucí spolupráci.  

 
TOPlist