Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky

Mnohým z vás bude v následujících obdobích končit fixace hypoték. A u některých to může být trošku problém. Jsou to totiž hypotéky z období, kdy jsme dosahovali zcela běžně úrokových sazeb pod dvě porcenta. Mnohým z Vás se tedy může zvednout spláítka při dnešních sazbách i o několik set korun.

Jak tedy postupovat, abychom tento dopad minimalizovali?

Refinancováníhypotéky znamená zřízení nové za účelem splacení té původní. Vhodnou dobou  je konec fixačního období. Vaše stávající banka  by vám měla zaslat nové podmínky hypotečního úvěru v dostatečném předstihu. Měli by jste je mít minimálně tři měsíce před koncem fixace. Tuto nabídku můžete, ale také nemusíte akceptovat. Tady je opět rozhodně na místě konzultace a rada vašeho finančníhoh poradce. Ideálně je Vaše stávající banka tou "nejlepší" a zůstanete jejím klientem. Nebo  můžete získat prostřednictvím svého poradce nabídky lepší. A pak máte opět dvě možnosti:

- vyberete banku novou. To znamená nějakou administrativu, ale není to hrůza. Potvrzení příjmů, odhad (téměř vždy platí banka, ke které přecházíte), osobní doklady, původní smlouvu, vyčílení zůstatku ...

- nebo s výhodnější nabídkou navštívíte svoji stávající banku s tím, že se buď také budou více snažit, nebo půjdete jinam. A věřte, že většina bank se snažit bude, aby si klienta solidního a spolehlivého zachovala.

 

kasička

 

Ze všech těchto výše uvedených důvodů je důležité hlavně jedno: Refinancujte v předstihu!

Většina bank je schopná fixovat úrokovou sazbu jeden rok dopředu, některá i dva. A to se v současné době navyšování sazeb určitě vyplatí

Takže okud chcete vědět, jak by mohla vypadat vaše nová hypotéka, kontaktuje hypotečního sopecialistu, který vám s celým procesem rád pomůže.

 
TOPlist